Βραβεία

 

Τα αποτελέσματα του 5ου Περιφεριακού Διαγωνισμού Ρομποτικής  Δυτικής Μακεδονίας είναι:

Στην Κατηγορία του Δημοτικού με θέμα: «Αρχιπέλαγος Αιγαίο: Η τεχνολογία βοηθά να αναπτυχθούν τα νησιά»

  • Πρώτη θέση: Πειραματικό Δημοτικό Φλώρινας με την ομάδα “Έξι Φλωρινιώτες στο Αιγαίο”.
  • Δεύτερη θέση: Πειραματικό Δημοτικό Φλώρινας με την ομάδα Magic 5
  • Τρίτη θέση: 3ο Δημοτικό Γρεβενών  με την ομάδα LegoManiacs
  • Καλύτερη Σύλληψης Ιδέας: Πειραματικό Δημοτικό Φλώρινας με την ομάδα Mare Nostrum
  • Μηχανικής Κατασκευής/Σχεδιασμού: Πειραματικό Δημοτικό Φλώρινας με την ομάδα Los protectores del agua
  • Προγραμματισμού: Πειραματικό Δημοτικό Φλώρινας με την ομάδα Top 5
  • Καλύτερου (Animation στο SCRATCH): 6ο Δημοτικό Γρεβενών με την ομάδα Happy Kids
  • Ομαδικότητας: Δημοτικό Υδρούσας με την ομάδα Ατρόμητοι
  • Παρουσίασης: Πειραματικό Δημοτικό Φλώρινας  με την ομάδα Εξερευνητές Ηφαιστείων

 

Στην Κατηγορία του Δημοτικού με θέμα: «Εποικισμός του Άρη»

  • Πρώτη θέση: 8ο Δημοτικό Πτολεμαΐδας με την ομάδα  Robokids Team
  • Δεύτερη θέση: 3ο Δημοτικό Γρεβενών με την ομάδα  LegoStars
  • Τρίτη θέση: Δημοτικό Χαρίσιος Μούκας με την ομάδα Astrobot

 

Στην Κατηγορία του Δημοτικού με θέμα: «Ποδόσφαιρο 2×2»

  • Πρώτη θέση: 1ο Δημοτικό Μουρικίου με την ομάδα Super Robots
  • Δεύτερη θέση: 2ο Δημοτικό Γρεβενών με την ομάδα ROBOKIDS
  • Τρίτη θέση: Ανεξάρτητη Ομάδα Lego με την ομάδα Friends
  • Συμμαχίας 1: 1ο Δημοτικό Μουρικίου με την ομάδα Junior mechanics
  • Συμμαχίας 2: 1ο Δημοτικό Μουρικίου με την ομάδα Junior players
  • Χειρισμού: 2ο Δημοτικό Γρεβενών με την ομάδα RoboTeam
  • Συνεργασίας: 6o Δημοτικό Κοζάνης με την ομάδα Robotakia
  • Στρατηγικής: 9ο Δημοτικό Πτολεμαΐδας με την ομάδα Νιούμπιζ
  • Προγραμματισμού: ΚΔΑΠ ΔΗΜΟΥ ΔΕΣΚΑΤΗΣ  με την ομάδα KDAP O’ TRONICζ

 

Στην Κατηγορία του Γυμνασίου με θέμα: «Πρωτέας»

  • Πρώτη θέση: 3ο Γυμνάσιο με την ομάδα Κοζάνης ΤΑΛΩΣ 2
  • Δεύτερη θέση: 3ο Γυμνάσιο με την ομάδα Κοζάνης ΤΑΛΩΣ 3
  • Τρίτη θέση: Γυμνάσιο Κρόκου Κοζάνης με την ομάδα Robots in action

 

Στην Κατηγορία του Γυμνασίου με θέμα: «Οι δρόμοι του κρασιού στη βόρεια Ελλάδα»

  • Πρώτη θέση: Databank Κοζάνη με την ομάδα DB01
  • Δεύτερη θέση: Γυμνάσιο Κρόκου με την ομάδα Κοζάνης WinyRob
  • Τρίτη θέση: 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης με την ομάδα Crazy Robot Makers
  • Προγραμματισμού: Γυμνάσιο Κρόκου με την ομάδα Κοζάνης Ρομποκροκ

 

Jan 18, 2019 | Posted by | Comments Off on Βραβεία