Περιφερειακός Διαγωνισμός Δυτικής Μακεδονίας
10ος Περιφερειακός Διαγωνισμός Δυτικής Μακεδονίας
Στο πλαίσιο του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, θα πραγματοποιηθεί ο Περιφερειακός Διαγωνισμός Δυτικής Μακεδονίας, με τη συμμετοχή εκπαιδευτικών και μαθητών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
Ο Διαγωνισμός δίνει τη δυνατότητα σε εκπαιδευτικούς και μαθητές να έλθουν σε επαφή με τον κόσμο της εκπαιδευτικής ρομποτικής, και με την ενασχόλησή τους αυτή να αναπτύξουν το ταλέντο, τη φαντασία, τις ικανότητες και δεξιότητες τους. Αποτελεί ένα δυναμικό μαθησιακό εργαλείο, για να κατανοήσουν οι μαθητές τις φυσικές επιστήμες, τον προγραμματισμό και τους αυτοματισμούς, να μάθουν να σκέφτονται ως μηχανικοί, να αναπτύξουν την ικανότητά τους στην επίλυση προβλημάτων, να διευρύνουν τη δημιουργικότητά τους, ώστε να γίνουν ενεργοί πολίτες του αύριο.
Στο φετινό διαγωνισμό θα συμμετέχουν ομάδες μαθητών Νηπιαγωγείων, Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας. Οι ομάδες που θα διακριθούν θα συμμετάσχουν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό που θα πραγματοποιηθεί 30 και 31 Μαρτίου στο Γήπεδο Tae Kwon DO στην Αθήνα.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 9 Μαρτίου στις 9:30 το πρωί στο Βιοκλιματικό Σχολικό Συγκρότημα στην
ΖΕΠ Κοζάνης
Διευκρινίσεις σχετικά με τους κανόνες του διαγωνισμού:
Επιτροπές
- Δασυγένης Μηνάς, Επίκουρο Καθηγητή Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
- Μπρατίτσης Θαρρενός, Καθηγητή Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
- Ατματζίδου Σουμέλα, Διδάκτωρ του Τμήματος Πληροφορικής Α.Π.Θ., Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Γρεβενών
- Χατζησάββας Αντώνιος, Υπ. Διδάκτωρ Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
- Παπαβασιλείου Αθανάσιος, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Πληροφορικής Δυτικής Μακεδονίας
- Χασιώτης Νικόλαος, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ηλεκτρονικών
- Δασυγένης Μηνάς, Επίκουρο Καθηγητή Τμήματος Ηλεκρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
- Ατματζίδου Σουμέλα, Διδάκτωρ του Τμήματος Πληροφορικής Α.Π.Θ. Δ/ντρια Δευτέροβάθμιας Εκπαίδευσης Γρεβενών
- Χατζησάββας Αντώνιος, Υπ. Διδάκτωρ Τμήματος Ηλεκρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
- Παπαβασιλείου Αθανάσιος, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Πληροφορικής Δυτικής Μακεδονίας
- Λιάμπα Θεοδούλα, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής, Υπεύθυνη Πόλου Εκπαιδευτικής Καινοτομίας ΤΠΕ Γρεβενών
- Γκιάτας Ιωάννης, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής, Υπεύθυνος Πόλου Εκπαιδευτικής Καινοτομίας ΤΠΕ Κοζάνης
- Ιορδανίδου Σοφία, Προϊσταμένη 22ου Νηπιαγωγείου Κοζάνης
- Κουτρώτσιος Χρήστος, Διευθυντής 19ου Δημοτικού Σχολείου Κοζάνης
- Ευσταθιάδου Αννίτα, Διευθύντρια 2ου ΓΕΛ Πτολεμαΐδας
- Μπουντιούκος Βασίλειος, Διευθυντής ΕΚ Κοζάνης
- Ροδακινιά Αρίστη, Διευθύντρια Δημοτικού Σχολείου Βαθύλακου
- Ψαλίδα Αικατερίνη, Εκπαδευτικός ΠΕ86
- Ηλιάδης Παύλος, Διευθυντής ΕΚ Αμυνταίου
- Γούλα Μαρία, Εκπαιδευτικός ΠΕ70
- Αρβανιτάκης Ιωάννης, Εκπαιδευτικός ΠΕ86
Σημαντική αποτέλεσε η βοήθεια των φοιτητών-εθελοντών του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών και της ομάδας ρομποτικής, Hyperion Robotics , για την οργάνωση και την ομαλή διεξαγωγή του διαγωνισμού.
- Κοκκινίδης Ιωάννης, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής
- Τσαλικίδης Γεώργιος, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής
- Κασνάκης Γεώργιος, Διευθυντής 5ου Γυμνασίου Πτολεμαΐδας
- Ηλιάδης Παύλος, Διευθυντής ΕΚ Αμυνταίου
- Λιάμπα Θεοδούλα, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής, Υπεύθυνη Πόλου Εκπαιδευτικής Καινοτομίας ΤΠΕ Γρεβενών
- Γκιάτας Ιωάννης, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής, Υπεύθυνος Πόλου Εκπαιδευτικής Καινοτομίας ΤΠΕ Κοζάνης
- Μαστρανέστης Απόστολος, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής
- Χασιώτης Βασίλειος, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής
- Νέστορα Γλυκερία, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής
- Πάντζιος Αργύριος, Υπεύθυνος Τομέα Πληροφορικής
- Σερέφα Τατιάνα, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής
- Παπαγεωργίου Αναστασία, Εκπαιδευτικός Πληροφορικής
- Κουτσουπάκης Ιωσήφ, Υπ. Διδάκτωρ Τμ. Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ
- Λιατίφης Αθανάσιος, Υπ. Διδάκτωρ Τμ. Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ ΠΔΜ
- Κόκκινος Κυριαζής, Φοιτήτης Τμ. Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ ΠΔΜ
- Κτιστάκης Γεώργιος, Φοιτήτης Τμ. Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ ΠΔΜ
- Κυριαζής Κόκκινος, Φοιτήτης Τμ. Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ ΠΔΜ
Συμμετέχουσες ομάδες
Συμμετέχοντα Νηπιαγωγεία Δυτικής Μακεδονίας | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
ΟΙ Καρέτες | 22ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης | Σοφία Ιορδανίδου | 1. Ιωάννης Παρτώνας |
Πελεκάνοι | 22ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης | Βλαχοπούλου Παναγιώτα | 1. Παφίλης Δημοσθένης 8. Καουρα Άννα |
Φώκιες Μονάχους-Μονάχους | 22ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης | Γρίβας Μιχάλης | 1Νταγκονίκος Κωνσταντίνος |
Οι Ήρωες της Θάλασσας | Νηπιαγωγείο Μηλοχωρίου | Σαββαΐδου Μάρθα | 1.Μποτσιφάρα Αθανασία |
JUNIOR | ΚΔΑΠ Φιλώτας Μικρά Ταξίδια | Αραβίδου Στέλλα, Μπάρτζη Αφροδίτη, Παπαγιάννης Κων/νος | 1. Σαββίδης Αναστάσιος |
ΜΕ SOS ΓΕΙΟΣ | 15ο Νηπιαγωγείο Πτολεμαΐδας | Νίκη Σωτηριάδου | 1. Αραπογλίδης Σταύρος |
Θαλασσινοί ήρωες | Νηπιαγωγείο Ανατολικού | Κουσουντίδου Ευστρατία | 1. Αθανασιάδης Ανδρέας |
Young girls’ robotics team | Νηπιαγωγείο Αντιγόνου Φλώρινας | 1) Σοφία Ιωαννίδου 2) Σοφία Κατικαρίδου | 1. Αντωσίδου Βηθλεέμ |
ΨΟΥ – ΨΟΥ – ΨΟΥ | 1ο Νηπιαγωγείο Μουρικίου | Ευγενία Κατσάλη | 1. Κουμανίδης Αναστάσιος – Παναγιώτης |
ΨΟΥ – ΨΟΥ – ΨΟΥ | 1ο Νηπιαγωγείο Μουρικίου | Ευγενία Κατσάλη | 1. Γκίνου Γεωργία |
AbebablΩm Robobees | ΚΔΑΠ AbebablΩm | Αθανάσιος Οικονομόπουλος | 1. Αντώνης Ιωάννου |
Θαλασσοήρωες | 8ο Νηπιαγωγείο Πτολεμαΐδας | Μποτσιφάρα Δέσποινα | 1.Αηρόζης Μανώλης |
Θαλασσοήρωες | 8ο Νηπιαγωγείο Πτολεμαΐδας | Μποτσιφάρα Δέσποινα | 1.Σαλλάκου Θεώνη 2. Παντελίδης Παναγιώτης 3. Σιδηρόπουλος Διαμαντής 4. Στεφανίδου Αθανασία 5. Συμεωνίδης Γιώργος 6.Τζιόλα Αναστασία 7. Χακάι Αγκνέσα 8. Χαλυβόπουλος Μιλτιάδης 9. Καμπούλα Τζοέρλα |
“Τα παιδιά του Νηπιαγωγείου Παπαγιάννη” | Νηπιαγωγείο Παπαγιάννη | Φλώρου Αικατερίνη | 1. Γιαπή Εβελίνα |
| 10ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης | Ευαγγελία Παπαδοπούλου |
|
| 10ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης | Βασιλική Τσανακαλιώτη |
|
Ανοικτή κατηγορία | Α’-Δ’ Δημοτικού «Οι απλές μηχανές ενώνουν την Μεσόγειο Θάλασσα» | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
Robohopes 1 | ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου | Παύλος Ηλιάδης | 1. Θωμαίδης Γιώργος |
Robohopes 3 | ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου | Παπαγιάννης Κωνσταντίνος | 1. Πολιτίδης Κωνσταντίνος |
Genius | ΚΔΑΠ Φιλώτα Μικρά Ταξίδια | Παπαγιάννης Κωνσταντίνος Αραβίδου Στέλλα Μπάρτζη Αφροδίτη | 1. Καρυπίδης Κυριάκος |
AbebablΩm Junior Techs | ΚΔΑΠ AbebablΩm | Αθανάσιος Οικονομόπουλος | 1. Κωνσταντίνος Ιωάννου |
AbebablΩm Robo Kids | ΚΔΑΠ AbebablΩm | Αθανάσιος Οικονομόπουλος | 1. Αθηνά Κωνσταντινίδου |
AbebablΩm Robotechs | ΚΔΑΠ AbebablΩm | Αθανάσιος Οικονομόπουλος | 1. Κατερίνα Νταμπίζα |
Μικρά Χελωνάκια | Δημοτικό Σχολείο Νέας Χαραυγής | Γρεβενίτη Αλεξάνδρα | 1 ΓΚΟΥΜΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ |
Μικρά Χελωνάκια | Δημοτικό Σχολείο Νέας Χαραυγής | Γρεβενίτη Αλεξάνδρα | 1 ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 2 ΣΑΡΑΦΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3 ΣΙΟΥΚΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4 ΣΚΑΡΚΑΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 5 ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 6 ΧΑΪΤΙΔΟΥ ΛΥΔΙΑ 7 ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ |
Ανοικτή κατηγορία Δημοτικού | Γ’-ΣΤ’ Δημοτικού “Μεσόγειος, πηγή ζωής και πολιτισμού” | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
Οι Κάστορες της Μεσογείου
| 5ο Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς | Μήλιος Αθανάσιος | 1.Πανταζής Πάρης |
AbebablΩm PIONEERS
| ΚΔΑΠ AbebablΩm | Αθανάσιος Οικονομόπουλος | 1. Αναστασία Νταμπίζα |
Aqua Avenger
| 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ | Μελίδου Αναστασία | 1. Ανανιάδης Πολύκαρπος |
Cinde Robot
| 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ | Μελίδου Αναστασία | 1. Παπαδοπούλου Λυδία 2. Σαλονικίδου Σταυρούλα 3. Σαμαλτάνος Χριστόδουλος 4. Σαμαράς Μιχαήλ 5. Παναγιωτίδου Αθηνά |
Kit card | Δημοτικό Σχολείο Περδίκκα | Θεοπίστη Βαρδάκα | 1. Καρανάκης Γεώργιος 2. Λόφτσαλη Αναστασία 3. Ματσούκα Αλεξάνδρα 4. Τεμουρτζίδου Ελευθερία 5. Τσοπάνης Νικόλαος 6. Δελημιχάλης Γεώργιος |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Κατηγορία Δημοτικού «Ποδόσφαιρο 2×2» – Πανελλήνιος 2024 | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
Ατρόμητοι | 1ο Δημοτικό Σχολείο Μουρικίου | Μαρία Γούλα | 1. Άψης Αθανάσιος |
Robot Kids | 1ο Δημοτικό Σχολείο Μουρικίου | Μαρία Γούλα | 1. Τζιμήκα Ευαγγελία |
Απίθανοι | 1ο Δημοτικό Σχολείο Μουρικίου | Γενοβέφα Μαυροπούλου | 1. Ερίνα Λέσι |
Mouriakian Robots | 1ο Δημοτικό Σχολείο Μουρικίου | Μαρία Γούλα | 1. Σοφιανίδου Ιωάννα |
Kατηγορία Γυμνασίου «Μεσόγειος θάλασσα Πηγή Ζωής και Πολιτισμού» | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
4Gym
| 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Ιωάννης Σκόρδας | Βότσης Αθανάσιος Βρόντζος Κωνσταντίνος Γκρίμπας Κυριάκος |
Φύλακες της Μεσογείου | Γυμνάσιο Κρόκου | Δημήτρης Δάλας | Καρατζέτζος Χαρίσιος Δότσιου Μαριάδνη |
Δράση 1821 | Α’-ΣΤ’ Δημοτικού | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
Δημοτικό Σχολείο Φιλώτα | Δημοτικό Σχολείο Φιλώτα | Κωνσταντίνος Πεχλιβανίδης |
|
ΜυθοΡόμποτ | Δημοτικό Σχολείο Πύργων Εορδαίας | Κώστας Μελισίδης |
|
Οι κάστορες της Μεσογείου | 5 Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς | Αθανάσιος Μήλιος |
|
Magicbot | 17ο Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης | Χριστίνα Χιονίδου |
|
THE PICBOTS | 17ο Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης | Χριστίνα Χιονίδου |
|
RoboKastor | 9ο Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς | Αναστασία Σιδηρόγλου |
|
Ρομποκατάσταση | 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρόκου Κοζάνης | Άννα Παπαμανώλη |
|
Robot Makers | 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρόκου Κοζάνης | Άννα Παπαμανώλη |
|
Καλά Ξυπνητούρια | 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρόκου Κοζάνης | Αθανάσιος Κωτούλας |
|
Robotics | 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρόκου Κοζάνης | Αθανάσιος Κωτούλας |
|
Δημοτικό Μεσοποταμίας | Δημοτικό Σχολείο Μεσοποταμίας | Μαριάνα Κωτούλα |
|
Μικρά Χελωνάκια 1 | Δημοτικό Σχολείο Νέας Χαραυγής | Αλεξάνδρα Γρεβενίτη |
|
Μικρά Χελωνάκια 2 | Δημοτικό Σχολείο Νέας Χαραυγής | Αλεξάνδρα Γρεβενίτη |
|
Μικρά Χελωνάκια 3 | Δημοτικό Σχολείο Νέας Χαραυγής | Αλεξάνδρα Γρεβενίτη |
|
Δράση 1821 | Γυμνάσιο | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
Robo-mashers
| 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Νικόλαος Μήτρακας |
|
Τάλως 1
| 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Νικόλαος Τσιάρας |
|
Τάλως 2
| 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Νικόλαος Τσιάρας |
|
C-3PO
| Ημερήσιο Γυμνάσιο Τσοτυλίου- Α’β’γ’ Λυκειάκες Τάξεις | Δέσποινα Βαρτζώκα |
|
GSA-3
| Ημερήσιο Γυμνάσιο Τσοτυλίου- Α’β’γ’ Λυκειάκες Τάξεις | Δέσποινα Βαρτζώκα |
|
Robogirls
| 8ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Χιονία Καλώτα |
|
Robogym
| 8ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Χιονία Καλώτα |
|
Robo Fun
| 8ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Χιονία Καλώτα |
|
RoboK@st
| 1ο Γυμνάσιο Καστοριάς | Ειρήνη Παπανικολάου |
|
RobatLiza
| 1ο Γυμνάσιο Καστοριάς | Όλγα Βασιλειάδου |
|
LIVA
| Γυμνάσιο Λιβαδερού Κοζάνης | Χαρίλαος Βρέκας |
|
STEAM | 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών | Χρήστος Σπάτας |
|
Αποτελέσματα Διαγωνισμού
Συμμετέχοντα Νηπιαγωγεία Δυτικής Μακεδονίας | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
ΟΙ Καρέτες | 22ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης | Σοφία Ιορδανίδου | 1. Ιωάννης Παρτώνας |
Πελεκάνοι | 22ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης | Βλαχοπούλου Παναγιώτα | 1. Παφίλης Δημοσθένης 8. Καουρα Άννα |
Φώκιες Μονάχους-Μονάχους | 22ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης | Γρίβας Μιχάλης | 1Νταγκονίκος Κωνσταντίνος |
Οι Ήρωες της Θάλασσας | Νηπιαγωγείο Μηλοχωρίου | Σαββαΐδου Μάρθα | 1.Μποτσιφάρα Αθανασία |
JUNIOR | ΚΔΑΠ Φιλώτας Μικρά Ταξίδια | Αραβίδου Στέλλα, Μπάρτζη Αφροδίτη, Παπαγιάννης Κων/νος | 1. Σαββίδης Αναστάσιος |
ΜΕ SOS ΓΕΙΟΣ | 15ο Νηπιαγωγείο Πτολεμαΐδας | Νίκη Σωτηριάδου | 1. Αραπογλίδης Σταύρος |
Θαλασσινοί ήρωες | Νηπιαγωγείο Ανατολικού | Κουσουντίδου Ευστρατία | 1. Αθανασιάδης Ανδρέας |
Young girls’ robotics team | Νηπιαγωγείο Αντιγόνου Φλώρινας | 1) Σοφία Ιωαννίδου 2) Σοφία Κατικαρίδου | 1. Αντωσίδου Βηθλεέμ |
ΨΟΥ – ΨΟΥ – ΨΟΥ | 1ο Νηπιαγωγείο Μουρικίου | Ευγενία Κατσάλη | 1. Κουμανίδης Αναστάσιος – Παναγιώτης |
ΨΟΥ – ΨΟΥ – ΨΟΥ | 1ο Νηπιαγωγείο Μουρικίου | Ευγενία Κατσάλη | 1. Γκίνου Γεωργία |
AbebablΩm Robobees | ΚΔΑΠ AbebablΩm | Αθανάσιος Οικονομόπουλος | 1. Αντώνης Ιωάννου |
Θαλασσοήρωες | 8ο Νηπιαγωγείο Πτολεμαΐδας | Μποτσιφάρα Δέσποινα | 1.Αηρόζης Μανώλης |
Θαλασσοήρωες | 8ο Νηπιαγωγείο Πτολεμαΐδας | Μποτσιφάρα Δέσποινα | 1.Σαλλάκου Θεώνη 2. Παντελίδης Παναγιώτης 3. Σιδηρόπουλος Διαμαντής 4. Στεφανίδου Αθανασία 5. Συμεωνίδης Γιώργος 6.Τζιόλα Αναστασία 7. Χακάι Αγκνέσα 8. Χαλυβόπουλος Μιλτιάδης 9. Καμπούλα Τζοέρλα |
“Τα παιδιά του Νηπιαγωγείου Παπαγιάννη” | Νηπιαγωγείο Παπαγιάννη | Φλώρου Αικατερίνη | 1. Γιαπή Εβελίνα |
| 10ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης | Ευαγγελία Παπαδοπούλου |
|
| 10ο Νηπιαγωγείο Κοζάνης | Βασιλική Τσανακαλιώτη |
|
Ανοικτή κατηγορία | Α’-Δ’ Δημοτικού «Οι απλές μηχανές ενώνουν την Μεσόγειο Θάλασσα» | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
Robohopes 1 | ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου | Παύλος Ηλιάδης | 1. Θωμαίδης Γιώργος |
Robohopes 3 | ΑΠΣ Ελπίδες Αμυνταίου | Παπαγιάννης Κωνσταντίνος | 1. Πολιτίδης Κωνσταντίνος |
Genius | ΚΔΑΠ Φιλώτα Μικρά Ταξίδια | Παπαγιάννης Κωνσταντίνος Αραβίδου Στέλλα Μπάρτζη Αφροδίτη | 1. Καρυπίδης Κυριάκος |
AbebablΩm Junior Techs | ΚΔΑΠ AbebablΩm | Αθανάσιος Οικονομόπουλος | 1. Κωνσταντίνος Ιωάννου |
AbebablΩm Robo Kids | ΚΔΑΠ AbebablΩm | Αθανάσιος Οικονομόπουλος | 1. Αθηνά Κωνσταντινίδου |
AbebablΩm Robotechs | ΚΔΑΠ AbebablΩm | Αθανάσιος Οικονομόπουλος | 1. Κατερίνα Νταμπίζα |
Μικρά Χελωνάκια | Δημοτικό Σχολείο Νέας Χαραυγής | Γρεβενίτη Αλεξάνδρα | 1 ΓΚΟΥΜΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ |
Μικρά Χελωνάκια | Δημοτικό Σχολείο Νέας Χαραυγής | Γρεβενίτη Αλεξάνδρα | 1 ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 2 ΣΑΡΑΦΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3 ΣΙΟΥΚΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4 ΣΚΑΡΚΑΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 5 ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 6 ΧΑΪΤΙΔΟΥ ΛΥΔΙΑ 7 ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ |
Ανοικτή κατηγορία Δημοτικού | Γ’-ΣΤ’ Δημοτικού “Μεσόγειος, πηγή ζωής και πολιτισμού” | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
Οι Κάστορες της Μεσογείου
| 5ο Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς | Μήλιος Αθανάσιος | 1.Πανταζής Πάρης |
AbebablΩm PIONEERS
| ΚΔΑΠ AbebablΩm | Αθανάσιος Οικονομόπουλος | 1. Αναστασία Νταμπίζα |
Aqua Avenger
| 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ | Μελίδου Αναστασία | 1. Ανανιάδης Πολύκαρπος |
Cinde Robot
| 11ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ | Μελίδου Αναστασία | 1. Παπαδοπούλου Λυδία 2. Σαλονικίδου Σταυρούλα 3. Σαμαλτάνος Χριστόδουλος 4. Σαμαράς Μιχαήλ 5. Παναγιωτίδου Αθηνά |
Kit card | Δημοτικό Σχολείο Περδίκκα | Θεοπίστη Βαρδάκα | 1. Καρανάκης Γεώργιος 2. Λόφτσαλη Αναστασία 3. Ματσούκα Αλεξάνδρα 4. Τεμουρτζίδου Ελευθερία 5. Τσοπάνης Νικόλαος 6. Δελημιχάλης Γεώργιος |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Κατηγορία Δημοτικού «Ποδόσφαιρο 2×2» – Πανελλήνιος 2024 | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
Ατρόμητοι | 1ο Δημοτικό Σχολείο Μουρικίου | Μαρία Γούλα | 1. Άψης Αθανάσιος |
Robot Kids | 1ο Δημοτικό Σχολείο Μουρικίου | Μαρία Γούλα | 1. Τζιμήκα Ευαγγελία |
Απίθανοι | 1ο Δημοτικό Σχολείο Μουρικίου | Γενοβέφα Μαυροπούλου | 1. Ερίνα Λέσι |
Mouriakian Robots | 1ο Δημοτικό Σχολείο Μουρικίου | Μαρία Γούλα | 1. Σοφιανίδου Ιωάννα |
Kατηγορία Γυμνασίου «Μεσόγειος θάλασσα Πηγή Ζωής και Πολιτισμού» | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
4Gym
| 4ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Ιωάννης Σκόρδας | Βότσης Αθανάσιος Βρόντζος Κωνσταντίνος Γκρίμπας Κυριάκος |
Φύλακες της Μεσογείου | Γυμνάσιο Κρόκου | Δημήτρης Δάλας | Καρατζέτζος Χαρίσιος Δότσιου Μαριάδνη |
Δράση 1821 | Α’-ΣΤ’ Δημοτικού | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
Δημοτικό Σχολείο Φιλώτα | Δημοτικό Σχολείο Φιλώτα | Κωνσταντίνος Πεχλιβανίδης |
|
ΜυθοΡόμποτ | Δημοτικό Σχολείο Πύργων Εορδαίας | Κώστας Μελισίδης |
|
Οι κάστορες της Μεσογείου | 5 Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς | Αθανάσιος Μήλιος |
|
Magicbot | 17ο Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης | Χριστίνα Χιονίδου |
|
THE PICBOTS | 17ο Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης | Χριστίνα Χιονίδου |
|
RoboKastor | 9ο Δημοτικό Σχολείο Καστοριάς | Αναστασία Σιδηρόγλου |
|
Ρομποκατάσταση | 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρόκου Κοζάνης | Άννα Παπαμανώλη |
|
Robot Makers | 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρόκου Κοζάνης | Άννα Παπαμανώλη |
|
Καλά Ξυπνητούρια | 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρόκου Κοζάνης | Αθανάσιος Κωτούλας |
|
Robotics | 1ο Δημοτικό Σχολείο Κρόκου Κοζάνης | Αθανάσιος Κωτούλας |
|
Δημοτικό Μεσοποταμίας | Δημοτικό Σχολείο Μεσοποταμίας | Μαριάνα Κωτούλα |
|
Μικρά Χελωνάκια 1 | Δημοτικό Σχολείο Νέας Χαραυγής | Αλεξάνδρα Γρεβενίτη |
|
Μικρά Χελωνάκια 2 | Δημοτικό Σχολείο Νέας Χαραυγής | Αλεξάνδρα Γρεβενίτη |
|
Μικρά Χελωνάκια 3 | Δημοτικό Σχολείο Νέας Χαραυγής | Αλεξάνδρα Γρεβενίτη |
|
Δράση 1821 | Γυμνάσιο | |||
Όνομα ομάδας | Σχολική Μονάδα | Προπονητής/τρια | Συμμετέχοντες Μαθητές |
Robo-mashers
| 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Νικόλαος Μήτρακας |
|
Τάλως 1
| 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Νικόλαος Τσιάρας |
|
Τάλως 2
| 3ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Νικόλαος Τσιάρας |
|
C-3PO
| Ημερήσιο Γυμνάσιο Τσοτυλίου- Α’β’γ’ Λυκειάκες Τάξεις | Δέσποινα Βαρτζώκα |
|
GSA-3
| Ημερήσιο Γυμνάσιο Τσοτυλίου- Α’β’γ’ Λυκειάκες Τάξεις | Δέσποινα Βαρτζώκα |
|
Robogirls
| 8ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Χιονία Καλώτα |
|
Robogym
| 8ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Χιονία Καλώτα |
|
Robo Fun
| 8ο Γυμνάσιο Κοζάνης | Χιονία Καλώτα |
|
RoboK@st
| 1ο Γυμνάσιο Καστοριάς | Ειρήνη Παπανικολάου |
|
RobatLiza
| 1ο Γυμνάσιο Καστοριάς | Όλγα Βασιλειάδου |
|
LIVA
| Γυμνάσιο Λιβαδερού Κοζάνης | Χαρίλαος Βρέκας |
|
STEAM | 1ο Γυμνάσιο Γρεβενών | Χρήστος Σπάτας |
|